O nás

 

Milé zákaznice, milí zákazníci,

Cílem a přáním našeho obchodu je nabídnout české klientele možnost těšit se z textilních výrobků mimořádné kvality a jedinečného stylu, a přispět tak interiéru vašich domovů dotekem harmonie a časem prověřené krásy.

Jsme výhradním dodavatelem italské textilní značky Pardi, rodinné firmy založené na konci druhé světové války. Tato firma navazuje na tkalcovskou tradici, která v okolí města Perugia začala již velmi dávno.

Stejně jako v minulosti i dnes pracují výhradně s přírodními vlákny lnu a bavlny té nejvyšší kvality. Vytkávají historické i moderní žakárové vzory v široké škále krásných pastelových barev. Pečlivě dbají na detail a řemeslné zakončení výrobků.

Kromě tradičních výrobků, jako jsou ubrusy, utěrky a prostírání  (Produkty), se firma Pardi v poslední době zaměřuje také na povlečení, přehozy přes postel, dekorativní polštáře a závěsy (Kolekce).

Doufáme, že tyto výrobky splní vaše očekávání a že se k nám budete rádi vracet.

Vaše,

Tavola Perugina

 

                                               Stav min

 

Z historie

Historie výroby tkanin v okolí italského města Perugia sahá až do 13. století. Tehdy zde tkali textil pro ozdobu domácností a kostelů, známý pod názvem „tovaglia perugina“ – ubrusy z Perugie. Díky vysoké kvalitě materiálů a dokonalému zpracování se jejich sláva rozšířila v celé tehdejší Itálii i Evropě. Dodnes je můžeme vidět na mnoha dobových obrazech známých umělců (Pietro Lorenzetti, Ghirlandaio a další), mimo jiné i na obraze Poslední večeře od Leonarda da Vinci.

Původními charakteristickými znaky byly přírodní materiály len a bavlna, bílo-modrá barevnost a geometrické vzory kombinované s motivy zvířat a rostlin. K nejstarším motivům patří bájný tvor grif, symbol Umbrie, a orel.

V 16. století ovšem výroba slábla a udržela se pouze v některých klášterech pro liturgické účely.

Znovuoživení této prastaré tradice začalo na přelomu 19. a 20. století. Byly zakládány školy a dílny zabývající se reprodukcí původních postupů, tkanin a vzorů. Díky nim se můžeme i v současnosti těšit z těchto vysoce kvalitních výrobků s dlouhou a úctyhodnou tradicí.

 

 

                                                Montefalco min